Sold
Cheong Shing Court Cheong To House (block C)FLOOR 21FLAT 7
Registration Number:08073101790061
|Transaction Date:22/07/2008
PRN:B4907735
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/4
PRICE
$1.18 M
Saleable Area
650sq.ft.
Buy $1,815 /sq.ft.
Gross Area
829sq.ft.
Buy $1,423 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 22/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road