Sold
Cheong Tai BuildingFLOOR 1FLAT 8 (NO. 97)
Registration Number:13051000500012
|Transaction Date:03/05/2013
PRN:A4830185
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
418sq.ft.
Buy $4,741 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 03/05/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
91
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
83-97 King Fuk Street