Sold
Cheong Tai BuildingFLOOR 1FLAT 13 (NO. 83A)
Registration Number:10090702090093
|Transaction Date:09/08/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
353sq.ft.
Buy $3,399 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 09/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
91
Walking toDiamond HillStation
13 Min(s)
Address/ Area
83-97 King Fuk Street