Sold
Wealthy Garden Cheong Kwai CourtFLOOR 26FLAT A
Registration Number:11090200500088
|Transaction Date:19/08/2011
PRN:B5247502
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$2.21 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $6,682 /sq.ft.
Gross Area
424sq.ft.
Buy $5,208 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 19/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09-1985-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
528
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
46 Tsuen Wah Street