Sold
Cheong Shing Court Cheong Ching House (block A)FLOOR 17FLAT 2
Registration Number:16092902290172
|Transaction Date:26/09/2016
PRN:C0273809
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$3.65 M
Saleable Area
650sq.ft.
Buy $5,614 /sq.ft.
Gross Area
848sq.ft.
Buy $4,304 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 26/09/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,280
Walking toFanlingStation
16 Min(s)
Address/ Area
20 Wah Ming Road