Sold
Champion CourtFLOOR 9FLAT B
Registration Number:08061702410225
|Transaction Date:04/06/2008
PRN:B9323069
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
369sq.ft.
Buy $3,954 /sq.ft.
Gross Area
534sq.ft.
Buy $2,734 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 04/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
57
Walking toKwun TongStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Hong Ning Road