Sold
Champion CourtFLOOR 18FLAT C
Registration Number:05060902600195
|Transaction Date:13/05/2005
PRN:A4639030
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$1.31 M
Gross Area
569sq.ft.
Buy $2,302 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 13/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
57
Walking toKwun TongStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Hong Ning Road