Sold
Champion CourtFLOOR 13BFLAT B
Registration Number:16120701700170
|Transaction Date:17/11/2016
PRN:B5166535
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyHu胡琴鳳
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290367)
Sold

1/1
PRICE
$4.22 M
Saleable Area
369sq.ft.
Buy $11,430 /sq.ft.
Gross Area
534sq.ft.
Buy $7,903 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 17/11/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
57
Walking toKwun TongStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Hong Ning Road