Sold
Chak Fung HouseFLOOR 8FLAT E
Registration Number:26012600100146
|Transaction Date:09/01/2026
PRN:B5859854
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$2.95 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $9,450 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 09/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking toYau Ma TeiStation
4 Min(s)
Address/ Area
440-442 Nathan Road