Sold
Chak Fung HouseFLOOR 11FLAT A
Registration Number:05111000950015
|Transaction Date:08/10/2005
PRN:A5555762
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$1.62 M
Saleable Area
558sq.ft.
Buy $2,911 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $2,319 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 08/10/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking toYau Ma TeiStation
4 Min(s)
Address/ Area
440-442 Nathan Road