Sold
Chak Fung HouseFLOOR 6FLAT B
Registration Number:09122101120038
|Transaction Date:07/12/2009
PRN:A5555914
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.75 M
Saleable Area
535sq.ft.
Buy $3,271 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $3,302 /sq.ft.
Building Age
59 Years
Transaction Date: 07/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking toYau Ma TeiStation
4 Min(s)
Address/ Area
440-442 Nathan Road