Sold
Casa Bella Block 12FLOOR GFLAT A
Registration Number:12041202530033
|Transaction Date:30/03/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
PRICE
$8.9 M
Saleable Area
685sq.ft.
Buy $13,000 /sq.ft.
Gross Area
867sq.ft.
Buy $10,265 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 30/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
62
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Silverstrand Beach Road