Sold
Caine TowerFLOOR 18FLAT C
Registration Number:11112201370024
|Transaction Date:17/11/2011
PRN:C0752530
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/1
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
319sq.ft.
Buy $15,379 /sq.ft.
Gross Area
493sq.ft.
Buy $9,939 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 17/11/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toSheung WanStation
11 Min(s)
Address/ Area
55 Aberdeen Street