Sold
Bonham CrestFLOOR 6FLAT A
Registration Number:07011001560012
|Transaction Date:14/12/2006
PRN:A0117344
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/3
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
555sq.ft.
Buy $3,961 /sq.ft.
Gross Area
718sq.ft.
Buy $3,064 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 14/12/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toSai Ying PunStation
3 Min(s)
Address/ Area
52 Bonham Road