Sold
Bonham CourtFLOOR 25FLAT C
Registration Number:19061300560245
|Transaction Date:30/05/2019
PRN:A0111514
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$9.68 M
Saleable Area
470sq.ft.
Buy $20,579 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $14,961 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 30/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road