Sold
Bonham CourtFLOOR 11FLAT B
Registration Number:09082400450211
|Transaction Date:14/08/2009
PRN:B5722142
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/3
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
551sq.ft.
Buy $10,343 /sq.ft.
Gross Area
754sq.ft.
Buy $7,560 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 14/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road