Sold
Bonham CourtFLOOR 20FLAT A
Registration Number:06844839
|Transaction Date:11/11/1996
PRN:C1088023
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$3.64 M
Gross Area
647sq.ft.
Buy $5,623 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 11/11/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road