Sold
Bonham CourtFLOOR 24FLAT A
Registration Number:17111401770025
|Transaction Date:31/10/2017
PRN:A0111185
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/3
PRICE
$8.8 M
Saleable Area
470sq.ft.
Buy $18,708 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $13,601 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 31/10/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road