Sold
Bonham CourtFLOOR 9FLAT C
Registration Number:26040102000020
|Transaction Date:16/03/2026
PRN:A0111576
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
PRICE
$7.2 M
Saleable Area
470sq.ft.
Buy $15,307 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $11,128 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 16/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road