Sold
Bonham CourtFLOOR 9FLAT C
Registration Number:11051102180039
|Transaction Date:03/05/2011
PRN:A0111576
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$5.81 M
Saleable Area
470sq.ft.
Buy $12,352 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $8,980 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 03/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road