Sold
Bonham CourtFLOOR 5FLAT C
Registration Number:07721861
|Transaction Date:12/03/1999
PRN:A0111534
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$2.48 M
Saleable Area
470sq.ft.
Buy $5,272 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $3,833 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 12/03/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
81
Walking toSai Ying PunStation
8 Min(s)
Address/ Area
12 Bonham Road