Sold
Tai Po Garden Block NFLOOR 3FLAT 1
Registration Number:07072601850080
|Transaction Date:17/07/2007
PRN:B1621185
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.75 M
Saleable Area
859sq.ft.
Buy $3,202 /sq.ft.
Gross Area
945sq.ft.
Buy $2,910 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 17/07/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
280
Walking toTai WoStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 Mui Shu Hang Road