Sold
Tai Po Garden Block LFLOOR GFLAT 3
Registration Number:00623680
|Transaction Date:31/01/2000
PRN:B1620980
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.72 M
Saleable Area
803sq.ft.
Buy $3,387 /sq.ft.
Gross Area
883sq.ft.
Buy $3,080 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 31/01/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
280
Walking toTai WoStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 Mui Shu Hang Road