Sold
Tai Po Garden Block JFLOOR GFLAT 1
Registration Number:00495398
|Transaction Date:26/06/1996
PRN:B1620669
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$4.03 M
Saleable Area
859sq.ft.
Buy $4,692 /sq.ft.
Gross Area
929sq.ft.
Buy $4,338 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 26/06/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
280
Walking toTai WoStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 Mui Shu Hang Road