Sold
Tsui Yuen Mansion Block IiFLOOR 7FLAT 9
Registration Number:08010700360485
|Transaction Date:31/12/2007
PRN:A3989629
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
427sq.ft.
Buy $3,931 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $4,000 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 31/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-03-1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
346
Walking toYau Ma TeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
85 Dundas Street