Sold
Tsui Yuen Mansion Block IiFLOOR 1FLAT 12
Registration Number:09071501540052
|Transaction Date:29/06/2009
PRN:A3989109
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.72 M
Saleable Area
652sq.ft.
Buy $2,637 /sq.ft.
Gross Area
665sq.ft.
Buy $2,586 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 29/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-03-1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
346
Walking toYau Ma TeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
85 Dundas Street