Sold
Tak Bo Garden Block HFLOOR 25FLAT H6
Registration Number:18062900480041
|Transaction Date:15/06/2018
PRN:A5643430
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/9
PRICE
$5.18 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $18,368 /sq.ft.
Gross Area
397sq.ft.
Buy $13,048 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 15/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road