Sold
Tai Po Garden Block HFLOOR 2FLAT 1
Registration Number:00517818
|Transaction Date:04/02/1997
PRN:B1620530
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.88 M
Gross Area
942sq.ft.
Buy $4,119 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 04/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
280
Walking toTai WoStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 Mui Shu Hang Road