Sold
Phoenix Court Block HFLOOR 1FLAT H2
Registration Number:06538826
|Transaction Date:02/02/1996
PRN:A4104123
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelChow周凱恩
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-498905)
PRICE
$1.75 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $4,619 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 02/02/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road