Sold
Phoenix Court Block HFLOOR 2FLAT H2
Registration Number:09092401590159
|Transaction Date:11/09/2009
PRN:B7838428
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
617sq.ft.
Buy $7,053 /sq.ft.
Gross Area
747sq.ft.
Buy $5,823 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 11/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road