Sold
Tak Bo Garden Block GFLOOR 30FLAT G5
Registration Number:23050400370015
|Transaction Date:19/04/2023
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/9
PRICE
$5.35 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $14,001 /sq.ft.
Gross Area
528sq.ft.
Buy $10,133 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 19/04/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road