Sold
Phoenix Court Block GFLOOR 2FLAT G4
Registration Number:07638141
|Transaction Date:04/12/1998
PRN:B7838418
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelChow周凱恩
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-498905)
PRICE
$2.05 M
Saleable Area
556sq.ft.
Buy $3,684 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 04/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road