Sold
Phoenix Court Block GFLOOR 9FLAT G4
Registration Number:15042202090054
|Transaction Date:30/03/2015
PRN:A4104071
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$7.05 M
Saleable Area
575sq.ft.
Buy $12,265 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/03/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road