Sold
Phoenix Court Block GFLOOR 6FLAT G1
Registration Number:06042102180351
|Transaction Date:29/03/2006
PRN:B8172530
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$2.8 M
Saleable Area
516sq.ft.
Buy $5,431 /sq.ft.
Gross Area
610sq.ft.
Buy $4,590 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 29/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road