Sold
Tak Bo Garden Block FFLOOR 27FLAT F8
Registration Number:24020801810150
|Transaction Date:31/01/2024
PRN:A5641041
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/10
PRICE
$3.28 M
Saleable Area
253sq.ft.
Buy $12,967 /sq.ft.
Gross Area
311sq.ft.
Buy $10,547 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 31/01/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road