Sold
Tak Bo Garden Block FFLOOR 15FLAT F1
Registration Number:22083000850081
|Transaction Date:15/08/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

11/19
PRICE
$5.16 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $13,504 /sq.ft.
Gross Area
528sq.ft.
Buy $9,773 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 15/08/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road