Sold
Tak Bo Garden Block FFLOOR 33FLAT F4
Registration Number:21021800290047
|Transaction Date:29/01/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/6
PRICE
$4.7 M
Saleable Area
253sq.ft.
Buy $18,580 /sq.ft.
Gross Area
334sq.ft.
Buy $14,072 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 29/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road