Sold
Sunway Gardens Block FFLOOR 7FLAT 3
Registration Number:20042400840013
|Transaction Date:17/04/2020
PRN:B6222266
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
PRICE
$7.88 M
Saleable Area
580sq.ft.
Buy $13,582 /sq.ft.
Gross Area
671sq.ft.
Buy $11,744 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 17/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
828
Walking toQuarry BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
989-991a King's Road