Sold
Sai Kung Town Centre Block FFLOOR 7FLAT C
Registration Number:17052400790050
|Transaction Date:19/05/2017
PRN:C0384100
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
Sold

1/1
PRICE
$3.4 M
Saleable Area
294sq.ft.
Buy $11,570 /sq.ft.
Gross Area
398sq.ft.
Buy $8,543 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 19/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01-1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
264
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-40 Fuk Man Road