Sold
Phoenix Court Block FFLOOR 4FLAT F2
Registration Number:16032101540093
|Transaction Date:08/03/2016
PRN:B6570553
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
PRICE
$8.6 M
Saleable Area
670sq.ft.
Buy $12,845 /sq.ft.
Gross Area
814sq.ft.
Buy $10,565 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 08/03/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road