Sold
Mirador Mansion Block FFLOOR 16FLAT F1
Registration Number:08926813
|Transaction Date:23/04/2003
PRN:B6750800
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
1,141sq.ft.
Buy $1,139 /sq.ft.
Building Age
66 Years
Transaction Date: 23/04/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1959-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
505
Walking toTsim Sha TsuiStation
1 Min(s)
Address/ Area
58 Nathan Road