Sold
Wylie Court Block EFLOOR 6FLAT B
Registration Number:08120801810028
|Transaction Date:21/11/2008
PRN:A7135096
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelChow周凱恩
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-498905)
Sold

1/1
PRICE
$9.18 M
Saleable Area
1,383sq.ft.
Buy $6,637 /sq.ft.
Gross Area
1,614sq.ft.
Buy $5,688 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 21/11/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15-23 Wylie Path