Sold
The Trend Plaza Block EFLOOR 4FLAT 11
Registration Number:21051300170129
|Transaction Date:06/05/2021
PRN:B0399885
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
Sold

2/8
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
325sq.ft.
Buy $14,920 /sq.ft.
Gross Area
431sq.ft.
Buy $11,253 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 06/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street