Sold
Tak Bo Garden Block EFLOOR 33FLAT E6
Registration Number:20041401360106
|Transaction Date:25/03/2020
PRN:A5639400
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/9
PRICE
$5.04 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $17,864 /sq.ft.
Gross Area
395sq.ft.
Buy $12,754 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 25/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road