Sold
Tak Bo Garden Block EFLOOR 33FLAT E2
Registration Number:18081400180257
|Transaction Date:08/08/2018
PRN:A5638672
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/9
PRICE
$5.73 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $20,318 /sq.ft.
Gross Area
384sq.ft.
Buy $14,922 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 08/08/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road