Sold
Phoenix Court Block EFLOOR 5FLAT E3
Registration Number:11042903170379
|Transaction Date:30/03/2011
PRN:A4104780
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$6.26 M
Saleable Area
612sq.ft.
Buy $10,221 /sq.ft.
Gross Area
746sq.ft.
Buy $8,391 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road