Sold
Wylie Court Block DFLOOR 2FLAT B
Registration Number:21072602640023
|Transaction Date:16/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricKo高金龍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-154706)
Sold

1/1
PRICE
$24 M
Saleable Area
1,383sq.ft.
Buy $17,351 /sq.ft.
Gross Area
1,614sq.ft.
Buy $14,870 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 16/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15-23 Wylie Path