Sold
Wylie Court Block DFLOOR 6FLAT A
Registration Number:07100967
|Transaction Date:22/05/1997
PRN:A7134761
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
Sold

1/1
PRICE
$12.5 M
Saleable Area
1,383sq.ft.
Buy $9,037 /sq.ft.
Gross Area
1,614sq.ft.
Buy $7,745 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 22/05/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15-23 Wylie Path