Sold
Wisdom Court Block DFLOOR 7FLAT 2
Registration Number:06945368
|Transaction Date:31/01/1997
PRN:A0858161
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$11.4 M
Saleable Area
1,028sq.ft.
Buy $11,090 /sq.ft.
Gross Area
1,394sq.ft.
Buy $8,178 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 31/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
100
Walking toHKUStation
15 Min(s)
Address/ Area
5 Hatton Road