Sold
Victory Building Block DFLOOR 1FLAT D1
Registration Number:06970881
|Transaction Date:28/02/1997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$1.89 M
Saleable Area
362sq.ft.
Buy $5,226 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 28/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
80
Walking toSung Wong ToiStation
4 Min(s)
Address/ Area
102 Lion Rock Road